Beata Szydło w Wyszkowie (część II)



Beata Szydło złożyła w środę 1 lipca br. wizytę w Wyszkowie na zaproszenie władz powiatowych PiS. Szydłobus przejechał na plac przy ul. Sowińskiego po spotkaniu z wyszkowskimi pielęgniarkami, gdzie na kandydatkę Prawa i Sprawiedliwości na premiera Rzeczypospolitej, szefową sztabu wyborczego prezydenta elekta Andrzeja Dudy czekały tłumy wyszkowian. Wyszkowscy sympatycy PiS entuzjastycznie witali panią Poseł.
W tłumie dziennikarzy ogólnopolskich mediów Beata Szydło ledwo mogła przecisnąć się do miejsca spotkania. W drodze witała się z mieszkańcami i rozdawała autografy. Flagi oraz bandery podkreślały dodatkowo wzniosłość spotkania.
Na placu kandydatkę PiS na premiera przywitał przewodniczący powiatowych struktur Prawo i Sprawiedliwość Waldemar Sobczak.
Pierwsze słowa Beata Szydło skierowała do mieszkańców Wyszkowa z podziękowaniami za przybycie na spotkanie oraz podziękowaniami za wykonaną pracę w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy.
– Zrobiliście wspaniałą robotę. 6 sierpnia Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na prezydenta RP. – To jest wielki sukces, wielka nadzieja i wielkie zobowiązanie nas wszystkich – dodała. Posłanka nie omieszkała przekazać pozdrowień w imieniu przyszłego prezydenta. Wspomniała również, że walczą o to, aby premier także był z Prawa i Sprawiedliwości. – Przyjeżdżamy, żeby państwa do siebie przekonać, żeby prosić o pomoc, o wsparcie w wyborach. Pomóżcie nam wygrać te wybory tak, jak zrobiliście to w wyborach prezydenckich – apelowała do wyszkowian.
Podczas spotkania kandydatka PiS na premiera zapewniała, że nie można zapominać o sprawach zwykłych obywateli i że każdy ma prawo do równego traktowania. Zwróciła uwagę na konieczność odbywania spotkań z obywatelami oraz potrzebę rozmów ze społeczeństwem.
– Mówmy o tym, co jest ważne. Słuchajmy się nawzajem. Razem zrobimy bardzo dużo dobrego, bo Polska jest krajem, który ma ogromny potencjał, a tym największym potencjałem są Polacy – podkreślała. Beata Szydło uważa, że władza ma wspierać obywateli w realizacji ich celów. – Dzisiaj w Polsce brakuje dialogu, rozmowy i szacunku dla drugiego człowieka.
Mówiła, że przed przyjazdem złożyła wniosek do prezydenta Bronisława Komorowskiego o to, żeby we wrześniowym referendum dodatkowo zapytać Polaków o trzy ważne kwestie:
-czy obywatele chcą powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego, czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn,
- czy 6-letnie dzieci mają iść do szkoły, czy decyzja odnośnie tego będzie należała do ich opiekunów,
- własność lasów państwowych.
Wspomniała, że Polacy powinni mieć poczucie, że bez względu na miejsce zamieszkania, mają równe szanse. Zachęcała mieszkańców do współpracy i dialogu; podkreślała, że „w drużynie” jest miejsce dla każdego.  Wyraziła sprzeciw wobec tego, że młodzi ludzie wyjeżdżają z kraju, żeby szukać zatrudnienia, a powinni mieć szanse znaleźć pracę i mieć możliwość bezpiecznego i krótkiego dojazdu do pracy.
Beata Szydło wskazała także na wielki potencjał Polski i Polaków „Nie może być tak, że ciągle słyszymy, że się nie da”.    Podkreślała, że politycy powinni być blisko ludzi i ich problemów dotyczących braku miejsc pracy, ochrony zdrowia, szkoły, transportu,  bezpieczeństwa. Kandydatka PiS powiedziała, że sensem demokracji jest wyjście do ludzi i wspomniała o pielęgniarkach z wyszkowskiego szpitala, które są według niej symbolem solidarności, lojalności, tego, że razem można wywalczyć to, co słuszne. PiS chce, żeby zwykłe sprawy obywateli stały się możliwe i łatwe do zrealizowania.
– Cieszymy się ze zwycięstwa Andrzeja Dudy, dzięki któremu ludzie uwierzyli, że można coś wspólnie zrobić – powiedziała Beata Szydło. Tymi słowami kandydatka na premiera zakończyła swoją przemowę, po czym oddała głos obecnemu szefowi sztabu Prawa i Sprawiedliwości Stanisławowi Karczewskiemu.
Wicemarszałek Senatu zapewnił, że partia chce rządzić odpowiedzialnie, nie bać się podejmowania trudnych decyzji. – Pani prezes zawiesiła poprzeczkę bardzo wysoko, zostawiła sztab, który pracuje jak szwajcarski zegarek, ale zadanie jest trudne, bo musimy razem pracować, musimy wspólnie myśleć o naszej ojczyźnie – mówił szef sztabu. Dodał, że to, co zrobiły pielęgniarki jest wspaniałe. Wspomniał również, że polska jedność została zaburzona i wielkim zadaniem dla wszystkich jest tą jedność przywrócić. – Musimy wspólnie zwyciężyć i zwyciężymy!
Po wystąpieniu Stanisława Karczewskiego nastąpiło wręczenie kwiatów i podziękowanie w imieniu wyszkowskiego PiS-u i społeczności dla Beaty Szydło.
Po spotkaniu z mieszkańcami Beata Szydło rozmawiała z rodzinami, którzy uważają, że są pokrzywdzone wyniku działań wyszkowskiej prokuratury. Pani Poseł odebrała od nich list, w którym opisują nieprawidłowości wyszkowskiego wymiaru sprawiedliwości. Następnie odbyła wiele krótkich rozmów z mieszkańcami Wyszkowa oraz zrobieniem niezliczonej ilości wspólnych zdjęć.   
Kandydatkę na premiera PiS RP Beatę Szydło mieszkańcy pożegnali słowami – „Niech żyje Beata nadzieja na lepsze naszej ojczyzny lata”






Popularne posty z tego bloga

Oświadczenie Zarządu Powiatowego PiS w Wyszkowie.

Wywiad z posłem Danielem Milewskim o wyborach samorządowych. (Wideo)